JIC – Jihomoravské inovační centrum

JIC pomáhá lidem rozvíjet podnikání, které může měnit svět k lepšímu. Jeho vizí je otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět. JIC pomáhá, provází, inspiruje, učí a věří, že pouze lidé, kterým jejich práce a podnikání dává smysl, mohou být úspěšní a zároveň mít radost ze života. Jeho programy projde každý rok přibližně stovka firem z jižní Moravy, a to od začínajících podnikatelů s novým nápadem až po zavedené firmy. I díky tomu přispěl k vytvoření jednoho z nejinovativnějších podnikatelských systémů ve střední Evropě. Od svého založení v roce 2003 JIC pomohl více než 300 firmám s tržbou bezmála 30 miliard korun a s téměř 6 500 zaměstnanci. Zřizovateli JIC jsou Jihomoravský kraj, statutární město Brno, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita Brno.

Co JIC dělá?

Konzultační podpora

 • pro budoucí podnikatele s nápadem, kteří potřebují pomoc s rozjezdem, se založením byznysu a získáním prvních zákazníků
 • pro podnikatele, kterým chybí strategie pro další vývoj, chtějí pomoci identifikovat a odstranit slabá místa firmy a chtějí podpořit růst svého byznysu
 • pro zavedené firmy, které potřebují nový impuls a poradit s finančním řízením, obchodním rozvojem firmy i strategickým partnerstvím

Infrastruktura

 • JIC ve svých budovách pronajímá zasedací místnosti, přednáškové sály kanceláře i laboratoře. V budově INMEC provozuje digitální dílnu FabLab, kde naleznete vše od 3D tiskáren po programovatelné šicí stroje.

Financování

 • JIC nabízí expertní grantové, investiční i úvěrové poradenství. Založil vlastní investiční platformu JIC Ventures, která investuje do začínajících firem.

Propojování

 • JIC VENTURES je dceřiná společnost JIC. Jejím cílem je investovat do současných i bývalých účastníků programů JIC. Společnost investicemi v řádech stovek tisíc až jednotek milionů korun podporuje rychlejší rozvoj prověřených firem.

Vzdělávání

 • JIC každoročně organizuje nebo spoluorganizuje desítky vzdělávacích a osvětových akcí. Pro studenty připravuje například Prázdninovou školu podnikání nebo sérii kurzů #chcipodnikat, podílí se na zlepšování výuky podnikavosti na univerzitách v Brně, podnikatelům nabízí pokročilé semináře a workshop s profesionály. Společně s dalšími partnery vyhlašuje například soutěž Podnikatel roku a je spolupořadatelem festival Prototyp.

ESA BIC Brno

 • JIC je kontaktním místem ESA BIC Brno, který startupům, spin-offům, studentům a firmám pomáhá rozvíjet jejich byznys založený na kosmických technologiích.
 • www.jic.cz/esa-bic-brno

FABLAB BRNO

 • Digitální dílna FABLAB BRNO nabízí každému, kdo si chce vyzkoušet moderní technologie nebo pracovat na svém projektu, 24hodinový přístup ke strojům.
 • Laboratoř, která se nachází v budově JIC INMEC, nabízí na 180 m2 mechadílnu, 3D dílnu a IoT dílnu. Ve všech prostorech mohou zájemci tvořit své školní, umělecké, byznysové a jakékoli další projekty. Ty s podnikatelským zájmem a potenciálem se mohou dále rozvíjet v některém z programů JIC.
 • www.fablabbrno.cz

INTEMAC

 • Výzkumné centrum INTEMAC v Kuřimi pomáhá firmám při výzkumu a vývoji v oblasti obráběcích strojů, výrobní techniky a všeobecného strojírenství a věnuje se průmyslu 4. 0.
 • Společnost Intemac Solutions, s.r.o., která centrum INTEMAC provozuje, je dceřinou společností JIC.
 • http://www.intemac.cz

KUMST – kreativní hub

KUMST je nový hub pro kulturní a kreativní průmysly v Brně na ulici Údolní 19 v budově bývalé FAVU Vysokého učení technického v Brně. Jeho cílem je podpora systematického rozvoje kreativních a kulturních průmyslů v Brně a Jihomoravském kraji. Kreativním profesionálům nabízí pracovní prostory a zázemí, konzultační podporu pro podnikání v kreativních odvětvích i platformu pro setkávání, vzdělávání a i sdílení zkušeností.JIC provozuje v současné době v Brně tři budovy.

 • Klienti JIC mají k dispozici kompletní zázemí včetně prostor pro setkávání, bádání a podnikání.
 • Ve třech objektech JIC pronajímá kanceláře a laboratoře startupům i zkušeným firmám.

JIC INMEC
Základna JIC se nachází v těsné blízkosti Českého technologického parku a přímo sousedí se Středoevropským technologickým institutem CEITEC VUT. Jsou zde laboratoře a coworkingové prostory.

JIC INBIT
Biotechnologický inkubátor v kampusu Masarykovy univerzity nabízí možnost spolupráce se špičkovými laboratořemi.

JIC INTECH
Technologický inkubátor VUT a II obývají technologické firmy, kterým je poskytováno zázemí pro vývoj jejich technologií.

 • JIC je držitelem prestižní akreditace BIC, kterou uděluje European Business & Innovation Centre Network (EBN) na základě licence Evropské komise. Je také zapojen do mezinárodních sítí: European Business & Innovation Centre Network (EBN) a Enterprise Europe Network (EEN).
 • JIC, zájmové sdružení právnických osob
  Purkyňova 649/127
  612 00 Brno
  +420 511 205 330
  jic@jic.cz
  www.jic.cz